Home » Shop » Invertek » ODE-3-420240-104A
ODE-3-420240-104A
Members Save
INVERTEK | ODE-3-420240-104A | OPTIDRIVE™ E3 ECONOMY | 55A IN | 24A OUT | 5.5 | 7.5HP | 200~240V | 1 | 200~240V | 3 | IP66/NEMA4X INDOOR/OUTDOOR
14 in stock (can be backordered)
💰Members get a better price on this item!
Description
OptiDrive™ E3, Economy
Technical Data
Product Type
Series
Available Communications
Current
Horse Power7.5
kW
Input Phase1
Output Phase3
Voltage In
Voltage Out
IP | NEMA Rating
Frame Size
Built in filter
Outdoor Rated
Disconnnect
Height
Width
Depth
Weight
About Invertek
Invertek Drives Logo
OPT-3-MTPEG-IN
SKU: OPT-3-MTPEG-IN
9 in stock
Members Save
ODP-2-42100-1H04B-MN
SKU: ODP-2-42100-1H04B-MN
3 in stock