Home » Shop » EATON » DG1-32248FB-C21C
DG1-32248FB-C21C
Members Save
EATON | DG1-32248FB-C21C | VFD | DG1 | 248A | 100HP | N1 | 230V
Available on backorder
💰Members get a better price on this item!
Description
Eaton PowerXL DG1 variable frequency drive, 208-240V input 75 kW 100 Hp CT 3PH 50/60 Hz 248A output IP21/type 1 FR6 LCD Internal EMC filter and DC choke EtherNet, RS-485, BACnet MS/TP, Modbus TCP and RTU ports 2 exp slots Brake chopper